SELENDİ OVACIK YAYLASINDA AYŞE DİNÇER COŞTU, COŞTURDU...

SELENDİ OVACIK YAYLASINDA AYŞE DİNÇER COŞTU, COŞTURDU...

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ovacık Yörük Şenliğinde Yörükler kültürlerini sergilerken Türk müziğinin güçlü sesi Ayşe Dinçer sahneye çıkarak katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı...

Manisa'nın Selendi ilçesi Ovacık yaylasında gerçekleştirilen Yörük Şenliğinde cirit gösterileri, halk oyunları, şiir ve konserler ile renkli görüntüler yaşandı. Şenlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Dernek Başkanı Ümit Öz yaptığı açılış konuşmasında, “Biz 4 yıl öce bir hayal kurmuştuk bir araya gelemez miyiz, 2, 3 kişiyle başladığımız bu hareket bugün binleri geçti, bugün 3.yapıyoruz, dedelerimiz bir araya geldiklerinde birbirlerine ceza keserlermiş, biri hakim, biri savcı, biri avukat olup cezayı hemen orada keserlermiş, bu işler bir kişiyle olmuyor, onun için bizler de hayali olarak sorduk büyüklerimize şimdi biz nasıl ceza vereceğiz dedik, büyüklerimizde vermeyecek kişiye ceza verilmez dediler. Bizde bu işe girerken eşimize dostumuza sorduk bizde kendimize cezalar kestik kimse bizi geri çevirmedi, destek yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Nurullah Savaş da, “sevdaların sevdalıların buluşması noktasında bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz şenliğimize katılan yörüklere selam olsun”  dedi. Konuşmasının ardından 4 takımın katıldığı   cirit müsabakaları geçildi. Coşkunun tavan yaptığı cirit gösterileri ilgiyle izlendi. Ardından yöresel sanatçılar Sami Dinç ve  Mehmet Yum’un sahne aldığı şenlikte Türk müziğinin güçlü sesi Ayşe Dinçer sahneye çıkarak katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı. Misafirlerin tamamına pilav ayran ikram edildi. Yörük Ağalığını ise 110 bin TL ile Hikmet Çakır da kaldı.

Şenliğe Selendi Kaymakamı Vekili Halil İbrahim Okumuş, Belediye Başkanı Nurullah Savaş, daire amirleri, Çampınar, Çamyayla ve Çalıklı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ümit Öz, siyasi parti temsilcileri, yörük Türkmen dernekleri başkan ve temsilcileri sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar ile 7 bin kişi katıldı.

► HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler