SEYAHAT EDEN SIHHAT BULUR!..

SEYAHAT EDEN SIHHAT BULUR!..

Seyahat Yazarı ve Eğitimci Salim Yılmaz, İzmir İl Müftü Yardımcısı Oğuzhan Kadıoğlu'nu makamında ziyaret ederek son kitabı 'Endülüs'te Bir Gezgin'i hediye etti...

İzmir İl Müftü Yardımcısı Oğuzhan Kadıoğlu'nu makamında ziyaret eden Seyahat Yazarı ve Eğitimci Salim Yılmaz, "Endülüs'te Bir Gezgin" kitabını takdim etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Kadıoğlu ve Yılmaz seyahat etmenin yolları ve yazarlık üzerine sohbet etti.

Kitabında yer verdiği İspanya Portekiz ve Fas gezilerinde gözlemlediği olayları kısaca anlatan Salim Yılmaz, "Seyahat insanın dünyasını genişletir. İnsan ne kadar farklı ülkeye seyahat ediyorsa hayata bakış açısı artıyor. Seyahat insanda bir rahatlama, yeni bilgiler ve kültürler öğrenmeye sevk ediyor. Vakti olan insanlara seyahat etmeyi tavsiye ediyorum." dedi.

"Seyahat ediniz, sıhhat bulursunuz" Hadis-i Şerif'ini hatırlatarak seyahat etmenin insan psikolojisi üzerinde olumlu etkileri olduğunu ifade eden İl Müftü Yardımcısı Oğuzhan Kadıoğlu ise "Seyahat eden ve gezdiği ülkeler hakkında gezi notları yazan insanların önemli bir iş yaptığını, bu açıdan sizi takdir ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Eğitimci ve seyahat yazarı Salim Yılmaz, "Endülüs'te Bir Gezgin" kitabını Oğuzhan Kadıoğlu'na takdim etti...

Kategorideki diğer haberler