SÖĞÜTCÜK’TE HIDRELLEZ VE YAĞMUR DUASI ETKİNLİĞİ...

SÖĞÜTCÜK’TE HIDRELLEZ VE YAĞMUR DUASI ETKİNLİĞİ...

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Söğütcük mahallesinde düzenlenen ‘Hıdrellez ve Yağmur Duası etkinliğine Manisa, Kütahya ve Balıkesir illerinden binlerce kişi katıldı.

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Söğütcük mahallesinde düzenlenen Hıdrellez ve Yağmur Duasına binlerce kişi katıldı. Katılımcılar Manisa, Kütahya ve Balıkesir’den oldu. Bir gün öncesinden hazırlıklara başladıklarını söyleyen Söğütcük Mahallesi Muhtarı Mustafa Çiftçi, ”Hayır cemiyetimize uzaktan ve yakından teşrif eden misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Katılımcılara, çorba, fasulye, keşkek, güveç, turşu, komposto ve helvadan oluşan yemeklerin ikram edildiği etkinliğe, 2019 yılı kur anı kerimi güzel okuma yarışması dünya 2.ncisi hafız Enes Kaput, Sındırgı İlçe Müftüsü Sami Türkel, Şaphane İlçe Müftü Vekili Bayram Maraşlı ve diğer din görevlilerinin okuduğu ilahi, mevlit, Kuranı Kerim ve salat selamlar ile devam etti.

Geç saatlere kadar süren programa Demirci Belediye Başkanı Erkan Kara, Simav Çitgöl Belediye Başkanı Yüksel Ünal, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Simav Orman İşletme Müdürü Necmi Topal, Demirci Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Gül, Demirci Akıncıları Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı ve yönetim kurulu üyeleri, Sındırgılı ünlü Şair Ceylani Tülek, çevre köy ve mahallelerin muhtarları ve 5 binden fazla vatandaş katıldı.

HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.