Soyer’den 3 kritik mesaj

Soyer’den 3 kritik mesaj

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’den yeni yerel yönetimler yasa tasarısına ilişkin önemli açıklamalar geldi

 

UMARIZ HÜSRANA UĞRAMAZ

Hükümet tarafından hazırlanan yerel yönetimler yasa taslağına ilişkin soruları yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bundan çok daha köklü, radikal bir takım değişiklikler bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığımızda yaptığımız toplantıda aslında bir komisyon kuruldu. O komisyon çalışmalarının da sonuçlanmasını da bekliyoruz. Sayın Özhaseki’nin yaptığı açıklamalar var. Başkan yetkilerinde değişiklik olmayacaktır ama zannediyorum ki bu çalışmalar daha ham durumda. Ucundan kıyısından herkes bir şeyler duymaya çalışıyor. Biraz sonuçlar netleştiğinde değerlendirme yaparız. Görmeden bir şey söylemek mümkün değil. Biz o toplantıdan sonra çok umutlanmıştık, inşallah onun gerekleri yapılırsa o umudumuz hüsrana uğramaz” dedi.

ERTELEME SİNYALİ

Başkan Soyer, merakla beklenen Ankara ziyaretine ilişkin de erteleme sinyali verdi ve Ekim ayı içerisinde AK Parti’li meclis üyeleriyle birlikte yapacaklarını duyurduğu programa ilişkin şunları kaydetti: “Aslında biz birlikte çalışmıştık. Ankara’ya taşıyacağımız dosyaları, birlikte müzakere ettik ve onları sunulacak hale beraber getirdik. Biz toplantının formatını bilmiyor olmamıza rağmen dosyaları yanımızda götürmüştük. İyi ki de götürmüşüz, ilgili bakanlara bürokratlara hepsini takdim ettik. Dolayısıyla şuanda maksat hasıl oldu. Ama dediğim gibi bunun sonucunda o dosyaların içindeki taleplerin nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Onları bir görmek lazım. Eğer oralarda gerekli olanlar yerine getirilmezse o zaman tekrar bir Ankara seferi yapılır. Ama şuanda ihtiyaç gözükmüyor.

İYİ PARTİ’YE YANIT

Soyer son olarak İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın İYİ Parti’li isimlerin belediyede işe alınmadığına dair eleştirilerine de değinerek, “Bugün kendisiyle buluştuk. Altı aydır bekleyen o kadar CV var ki. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 28 bin kişi çalışıyoruz. 28 bin kişi alsak, bir 28 bin daha almamız lazım. O nedenle herkese yetişmeye imkan yok. O da biliyor, bir art niyet yok. Sadece yetişmek zor” ifadelerini kullandı.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri