Soyer’den İnce’nin eleştirilerine sert yanıt

Soyer’den İnce’nin eleştirilerine sert yanıt

Partisinin 1. Olağan İzmir İl Kongresi’ne katılan Muharrem İnce, kongre alanında partisinin afişlerinin zabıtalarca sökülmesine sert tepki göstererek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e eleştirilerde bulunmuştu

 

 

 

Soyer’den İnce’nin eleştirilerine sert yanıt!

 

Soyer o eleştirilere cevaben, “Kongrenizi düzenlediğiniz salonu da belediyemiz tahsis etti, kamu yapıları dışında afişlerinizin asılmasına da belediyemiz izin verdi. Daha yola çıkarken bizimle bile kavga etmeniz, gelecek için umut kırıcı olduğu kadar aydınlatıcı da oldu” dedi.

 

CHP’den ayrılan Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi’nin 1. Olağan İzmir İl Kongresi bugün Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

 

Kongreye katılan Muharrem İnce, kongre alanında partisinin afişlerinin zabıtalarca sökülmesine sert tepki göstererek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e eleştirilerde bulundu. İnce,  "Mültecilere de bakarım flamingoların da başkanıyım diyordun… Flamingoların başkanı olmak kötü bir şey değil doğru, flamingocuysan itirazım yok ancak numaracıysan itirazım var. Sen kiminle dans ettiğini bileceksin. Kimsin sen benim afişlerimi söküyorsun? Dıştan bakınca flamingocu, kazıyınca Tayyip akrabası çıkıyor" ifadelerini kullandı.

 

SOYER: DAHA YOLA ÇIKARKEN BİZİMLE BİLE KAVGA ETMENİZ…

 

Başkan Soyer, İnce’nin eleştirilerine sosyal medya üzerinden cevap verdi. Soyer İnce’ye hitaben, “Kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Afiş ve bayraklarınızı da sormuşsunuz. Kamu yapılarına asılanlar dışında tamamı yerlerindedir. Kongrenizi düzenlediğiniz salonu da belediyemiz tahsis etti, kamu yapıları dışında afişlerinizin asılmasına da belediyemiz izin verdi. Daha yola çıkarken bizimle bile kavga etmeniz, gelecek için umut kırıcı olduğu kadar aydınlatıcı da oldu” dedi.

Kategorideki diğer haberler