Sürem doldu, psikolojim bozuk dedi uçağı uçurmadı

Sürem doldu, psikolojim bozuk dedi uçağı uçurmadı

Elazığ-İstanbul arasında gerçekleşmesi gereken uçuş pilotun "Dinleneceğim, psikolojim bozuk" demesi üzerine gerçekleştirilemedi

Olay Elazığ Havaalanında meydana geldi.

 

Elazığ’dan saat 14 .00 ‘te İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına kalkması gereken TK-72 Anadolujet yolcu uçağı pilotun uçuş süresini doldurduğu ve dinlenmesi gerektiği psikolojisinin bozuk  olduğunu öne sürerek, uçamayacağını bildirmesi üzerine yolcular duruma büyük  tepki gösterdi.

Kanal 23 TV’nin haberine göre, 14.00’te kalkması gereken Elazığ- İstanbul uçağı kalkmayınca yolcuların şikayeti üzerine, yapılan anosta uçağın  1,5 saat rötarlı kalkacağı bildirildi. Uçağa alınmaya başlanan yolcular, daha sonra uçaktan indirildi. Uçağın pilotu yolcuları görünce ben uçuş süremi doldu. Yolcuları uçağa kim aldı diyerek söylenmeye başladığı iddia edildi. Yolcular daha sonra tekrar perona alındı .

 

 Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında pilotun 10 saat dinlenmeye hakkı olduğu ve psikolojisinin bozuk olduğu yolculara bildirildi.  Yolculara istiyorsa otel ve ulaşım akşam yemeği gibi giderlerinin karşılanarak ertesi sabah uçacağının bildirilmesi üzerine yolcular büyük tepki gösterdi.

 

Mağdur olduk

 

 Yolculardan bir vatandaş, saat 12.00’de havaalanına geldim.  1,5 saat rötar olduğu söylendi. Süre dolduğunda bizi uçağın kapısına , içeri doğru aldılar. Yarım saat beklettikten sonra bizi tekrar  bizi çağırarak uçuşun gerçeklemeyeceğini pilotun uçuş süresinin dolduğu ve uçuşun olmayacağını söylediler. Bir çok yolcu çeşitli sebeplerden dolayı mağdur oldu.

 

Bir Başka yolcu ise, uçağa yaklaşık 15-20 kişi binmişti, bagajlarımız yüklenmişti. Bu durumu gören pilot uçağın derhal boşaltılmasını ve psikolojisinin bozuk olduğunu ve uçağı uçurmayacağını bağırarak söyledi.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri