Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği, Girgin’le yola devam dedi

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği, Girgin’le yola devam dedi

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği, Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi

Mevcut Başkan Semih Girgin, tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi. Öte yandan genel kurulda derneğin tüzüğünde de önemli değişikliklere gidildi.

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Tüzük Olağan Genel Kurul toplantısı, EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi'nde düzenlendi. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapılan kurula Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği üyeleri katıldı. Seçime tek aday olarak giden mevcut başkan Semih Girgin, yeniden başkan seçildi. Girgin'in başkanlığındaki derneğin yeni yönetim kadrosunda Erdal Tütüncüoğlu, Tamer Yıldırım, Fadıl Kaynak, Deniz Barçın, Nurattin Şatafoğlu, Ebru Çamkıran, Serap Girgin, Hakan Korkuter ve Serhat Gülaylar yer aldı. Denetleme Kurulu ise eski başkanlardan Hasan Ceylan, Sinan Bezircilioğlu ve Uğur Yelekli'den oluştu.

HER BAŞKAN EN FAZLA İKİ DÖNEM ADAY OLABİLECEK 

Öte yandan derneğin tüzüğünde de birtakım değişikliklere gidildi. Yapılan değişiklikler şu şekilde:

- Derneğin adı, İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği olarak değiştirildi.

- Derneğin sınırları, 66 hektardan 250 hektara çıkarıldı.

- En az iki yıl Kemeraltı'nda esnaflık yapmayan, derneğe üye olamayacak.

- Mülk sahibi derneğe üye olabilecek ancak başkan seçilemez şartı konuldu. Birinci derecede akrabası üzerine kayıtlı esnaflık yapan kişilerin, aile bağından ötürü üye olabileceği, vergi levhası anne, baba, eş ve çocuklar üzerineyse başkan seçilemeyeceği karara bağlandı.

- İbra edilmeyen başkanın bir daha yönetim kurula ve başkanlığa aday olmaması şartı getirildi.

- Dernek başkanı seçilmek için, derneğe en az beş yıl üye olması, ayrıca en az beş yıldır Kemeraltı'nda esnaflık yapması şartı geldi.

- Dernek aidatı 2.5 liradan 15 liraya yükseltilirken, başkanın yönetim kurulundan istifa etmesi durumunda, birinci başkan yardımcısının, derneği üç ay içinde olağanüstü genel kurula taşıması da tüzüğe eklendi.

- Her başkan ve aynı yönetim kurulu, en fazla arka arkaya iki dönem aday olabilecek, üçüncü dönem görev alamayacak.

Kategorideki diğer haberler