Teknoloji,hastanede sıra kargaşasını bitirdi

Teknoloji,hastanede sıra kargaşasını bitirdi

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, “Hasta Tanıma ve Yönlendirme Sistemi” devreye aldı

 Yeni devreye alınan sistemle beraber hastalar randevularını kolaylıkla alıp dilediklerinde iptal edebiliyorlar.

 SIRA KARGAŞASI YOK

Açıldığı günden bu yana İzmir’in sağlığında önemli katkıları olan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde “Hasta Tanıma ve Yönlendirme Sistemi” devreye alındı. Yeni devreye alınan sistem ile beraber Hastaların başvuru yaptığı tüm poliklinik, servis ve randevu işlemleri kayıt edilmekte ve raporlanabilmekte.

 ZAMAN VE PERSONEL VERİMLİLİĞİ ARTTI

Yeni devreye alınan başvuru ve yönlendirme sistemiyle hastaların beklemeden sıra alabildiklerini söyleyen İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İlker KIZILOĞLU “Hastalarımız bankolarda uzayıp giden kuyruklarda beklemeden kendi kayıtlarını kolay bir şekilde yapabiliyor. İnternet ortamına sahip olmayan vatandaşlarımız için işlem kolaylığını beraberinde getirmektedir. Cihazlarımızın kolaylıkla yer değiştirilebilmesi ve kapladığı alanla kolaylıkları beraberinde getirmektedir.Zaman ve personel verimliliğini arttırmayı hedefliyoruz.Doktorlarımız ve veri giriş elemanlarımız bu sayede zamandan tasarruf sağlayabiliyorlar.Sistem otomatik olduğu için sıra alma kargaşasının önüne geçmiş oluyoruz.Çalışanlarımız ve hastalarımız arasındaki iletişime pozitif katkılarının olduğunu biliyoruz” dedi.

 HASTALAR KOLAYLIKLA POLİKLİNİK BAŞVURUSU YAPABİLİYOR

 Yeni açılan bilgilendirme ekranları ile hastaların boş kalan poliklinikler için başvuru yapabildiğini belirten İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İlker KIZILOĞLU “Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile senkronize çalışan bir sistem kurduk. Bildiğiniz gibi yeni kimlik kartları ile artık güvenli bir şekilde doğrulama yapılabiliyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu alıp gelmeyen hastalarımızın yerine bu ekranlar ile yeni başvurular alabiliyoruz. Bu şekilde hastalarımız mağdur edilmemiş oluyor. Bizde etkili bir şekilde kayıtlarımızı yönetebiliyoruz” dedi.

 GELECEĞE YÖN VERİYORUZ

Kurdukları altyapıyla hastaların daha kolay poliklinik başvurusu yapmasını sağladıklarını belirten İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İlker KIZILOĞLU “Hastalarımız yeni kimlik kartlarını sisteme okutarak kolaylıkla poliklinik sırası alabiliyor. Hastalarımız için bu büyük bir kolaylık. Sıra beklemeden başvurularını yapıp doktor muayenesi için polikliniğe gidiyorlar. Sağlık ve teknolojiyi sentezleyerek hastalarımıza kolaylıklar sunmayı amaç ediniyoruz.Yönetim ekibimiz ile beraber yeni projeleri beraber gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sonuçta bu çalışmalar için multidisipliner bir yaklaşım gerekli. İzmir’in ilk dijital hastanesi olarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri