Tepecik Hastanesi’nde Gençlik ve Üreme Sağlığı  Etkinliği Düzenlendi

Tepecik Hastanesi’nde Gençlik ve Üreme Sağlığı  Etkinliği Düzenlendi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliğiyle “Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı (Icpd +25) Çerçevesinde Gençlik ve Üreme Sağlığı”  etkinliği düzenlendi

 

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu yaptığı açılış konuşmasında “Hastanemiz bilimsel gelişmeleri paylaşmak, güncel gelişmeleri takip etmek için bilimsel toplantıları düzenliyor. “Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı” çerçevesinde düzenlenen “Gençlik ve Üreme Sağlığı” adlı   bu etkinlik de düzenlediğimiz bu toplantılardan biridir. Kadınlar ve gençler toplumumuzun temel unsurlarIdır. Onlarla ilgili her çalışma aynı zamanda ülkemizin de geleceğiyle   ilgilidir. Dolayısıyla toplum yaşamında son derece hayati bir önemi olan bu konunun düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program  Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya ise “Bir ülkenin kalkınmasının ayrılmaz bileşenlerinden biri kadınlar ve gençlerdir.  Bundan dolayı kadın ve gençlerle ilgili alanlarda çalışan tüm sağlık hizmet üretici ve sunucuları aslında ülkenin kalkınmasına da doğrudan katkıda bulunmaktadırlar. Gerçekten bu bilimsel etkinlik de bu önemi göstermenin bir çabası olacaktır. Bu toplantının verimli olacağını düşünüyorum. Özellikle ulusal ve uluslar arası pek çok bilimsel çalışmaya imza atan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve bu toplantıda emeği geçen herkese  çok teşekkür ediyorum.”dedi

 

Hastane personeli ve stajerlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlik açılış konuşmalarının arkasından birinci oturumunda; İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Neşe Nohutçu ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi (TEAH) Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Dilek Orbatu moderatörlüğünde;  Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Dr. Gökhan Yıldırımkaya “ICPD ve genç üreme sağlığı”, TEAH Eğitim Biriminden Dr. Ebe Ayşegül Dönmez “ICPD çerçevesinde adölesan evlilikler ve üreme sağlığı sorunları” ve  Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ana Bilim Dalı 3. sınıf öğrencisi Aynur Ceyhanyaran "Genç gözüyle üreme sağlığı" konularını anlatıldı.

 

Etkinliğin ikinci oturumunda; TEAH Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İdari Sorumlusu Op. Dr. Azra Arıcı Yurtkul moderatörlüğünde;  Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ABD bölüm başkanı Doç. Dr. Hafize Öztürk Can "Flört şiddeti"Sosyal Hizmet Uzmanı Eğitimci "Seher DERE ÜLGEN" İstismarlarda sağlık personeli yaklaşımı" konuları anlatıldı.

 

Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı (Icpd +25) Çerçevesinde Gençlik ve Üreme Sağlığı  etkinliği Emeği geçenlere ve konuşmacılara teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri