Tepecik ve Göğüs Hastanesi’nde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlandı

Tepecik ve Göğüs Hastanesi’nde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlandı

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik düzenledi

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, her iki hastanenin Palyatif Bakım Servislerinde  tedavi gören hastalar ile 1Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlandı.

Bilgelikleriyle bize yol gösteriyorlar…

Palyatif Bakım Servisi’nde gerçekleştirilen  kutlamaya hastanelerin idarecileri  hastalar, hasta yakınları ve çalışanlar katıldı.  

Programın açılış konuşmasını yapan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği Eğitim Sorumlusu ve Palyatif Bakım Servisi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Yusuf Adnan Güçlü, yaşlı nüfusunun toplumun teminatı olduğunu ifade ederek, “Yaşlılarımız  özelikle bilgelikleri ve irfanlarından dolayı bize yol göstermekte,  bize umut olmaktadır. Yaşlılarımızı  toplumdan  ayrı tutmamamız gerekiyor.  Özellikle günümüzde çekirdek aile kavramının daha da yerleştiği bir dönemde, yaşlı nüfusumuza daha fazla sahip çıkmalıyız. Onların da hayatın içinde olduğunu bize  destek verebileceklerini bize yol gösterebileceklerini ifade etmeliyiz ve onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Böylece ileride  bizim çocuklarımız da bize aynı şekilde yaklaşacak ve toplum  bir bütünlük halinde kalacaktır. Bu güzel günümüzde yaşlı nüfusumuzun da çoğaldığı bir dönemde bize  katkıda bulunduğunuz ve destek olduğunuz için  özellikle başhekimimiz, yöneticilerimiz ve siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyorum,  hastalarımızın yaşlılar gününü kutluyorum” dedi.

 

Kutlamada,  Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu  karanfil dağıtarak hastaların yaşlılar gününü kutladı. Göğüs Hastanesi ve Tepecik Hastanesi Yöneticileri de hastalarla ilgilenerek günlerini kutladı. İzmir Müzisyenler Derneği üyesi müzik grubunun  seslendirdiği  türkülerle eğlenen  hastalara, servis çalışanları da eşlik etti.  Daha sonra yönetim ekibi ve hastalar birlikte pasta kesti.  Etkinlik sonunda hasta ve hasta yakınlarını mutlu eden süpriz hediye çekilişi yapıldı.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri