TOSBİ’DEN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI...

TOSBİ’DEN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI...

​​​​​​​Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ), kan bağışında farkındalık yaratmak için Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Kızılay’a kan bağışı etkinliği düzenledi.

Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ), kan bağışında farkındalık yaratmak için Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Kızılay’a kan bağışı etkinliği düzenledi.

Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen etkinliğe TOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler, Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, TOSBİ Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Güloğlu Uğuz, TOSBİ Bölge Müdürü Oğuz Düztaş, Türk Kızılay Kadın İzmir Başkanı Gonca Aslan, Türk Kızılay Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri Nuray Ekmekçioğlu ve Av. Biriçim Didem Özkardeş katıldı. Kan bağışının önemine dikkat çekilen etkinlikte, TOSBİ ve bölgede yer alan kuruluşların çalışanları kan bağışında bulundu.

“BİR KAN, ÜÇ CAN KURTARIYOR”

Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Fahri Baykalmış “Kurumsal işletmeleriyle Ege Bölgesi’ne ve Türk ekonomisine büyük katkılar sağlayan TOSBİ’de böyle bir farkındalık projesine imza atmak bizim için çok değerli. Bizleri misafir eden tüm paydaşlara yürekten teşekkür ederiz” dedi. 1868 yılında kurulan Türk Kızılayı’nın en önemli iki görevinin güvenli kan temini ve afet dönemlerinde ihtiyaç sahiplerinin gıda gereksinimlerini karşılamak olduğunu hatırlatan Baykalmış “Destekler bize güç katıyor. Bir kan, üç can kurtarıyor. Bu bilinçle hareket etmek çok önemli” diye konuştu.

“DEVAM EDECEĞİZ”

TOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler ise “Her afet zamanında Türk Kızılayı’nın halkımıza, Türk halkının da Türk Kızılayı’na çok büyük desteğine şahit olduk. Bu birliktelikte bizim de amacımız, hem farkındalık oluşturmak hem de oluşan bu güzel dayanışmayla kan ihtiyaçlarını az da olsa gidermek. Burada verdiğimiz kanlarla, nice canlara hayat olmak istiyoruz. Destek sağlayan herkese teşekkür ederim, farkındalık projelerine devam edeceğiz” dedi.

Kategorideki diğer haberler