TÜRK DÜNYASI EN BÜYÜK YÖRÜK TÜRKMEN TOYU İÇİN İZMİR'DE BULUŞUYOR

TÜRK DÜNYASI EN BÜYÜK YÖRÜK TÜRKMEN TOYU İÇİN İZMİR'DE BULUŞUYOR

Çepni Dernekleri Federasyonu ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları Bilim Kültür Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 21-24 Eylül tarihleri arasında İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde Yörük Türkmen Toyu gerçekleştirilecek...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka, Konak, Buca, Çiğli, Bayraklı, Bornova Belediyeleri ile İzmir Kent Konseyi’nin katkılarıyla Çepni Dernekleri Federasyonu ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları Bilim Kültür Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın 21-24 Eylül tarihleri arasında İzmir Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Merkezi’nde Yörük Türkmen Toyu gerçekleştirilecek.

Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Gagauzya gibi Türk Cumhuriyetlerinden üst düzey katılımın sağlanacağı etkinlikte tüm Türk Türkiye’deki Yörük Türkmen Konfedersyon Dernek Başkanları da iştirak edecek. Kurultayda her yörenin kendi tarihini anlatacağı tarihçi, yazar ve akademisyenler paneller düzenleyecek. Her yörenin halk dansları, sanatçıları, şairleri de kendi kültürlerinden örnekler sunacak.

►HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler