Türkiye’nin fotoğrafçıları İzmir buluşma noktası

Türkiye’nin fotoğrafçıları İzmir buluşma noktası

İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, 2020 Nisan ayında yapacağımız Fotoğrafçılık Günleri ile tüm Türkiye’deki fotoğrafçıların ve yan sektörlerinin buluşma noktası İzmir olacak

İki yılda bir İstanbul’da düzenlenen Fotoğraf Fuarı’nın 2019’da gerçekleştirilemediğine dikkat çeken İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, ‘2020 Nisan ayında yapacağımız Fotoğrafçılık Günleri ile tüm Türkiye’deki fotoğrafçıların ve yan sektörlerinin buluşma noktası İzmir olacak. Etkinliğimize fotoğraf sektörünün mensupları kadar halk da ilgi gösterdiği için Fotoğrafçılık Günleri’ni kent merkezinde ve ulaşımı kolay olan Tepekule Kültür Merkezi’ne gerçekleştireceğiz. Şimdiden stantların dolduğu etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz’ dedi.

Çift yıllarda İstanbul’da, tek yıllarda İzmir’de yapılan organizasyonlarla fotoğrafçıların biraraya geldiğini hatırlatan Murat Yavuz, ‘İstanbul’daki fuar düzenlenemediği için bu durum İzmir’i tek yaptı. 16-18 Nisan 2020 tarihlerinde  ‘Türkiye Dijital Fotoğrafçılık ve Albüm Tanıtım Günleri’ düzenleyerek hem fotoğrafçılık hem de yan sektör üyelerimizi buluşturacağız. Bir festival havasında renkli etkinliklerle gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz 3 gün sürecek. Etkinliğimize Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren meslektaşlarımız ile dijital baskı-çerçeve-Jimmy Jip v.b. video çekim aksesuarları gibi yan sektörlerimizin temsilcileri de katılacak’ diye konuştu.

Stantlar doldu

Fotoğraf Günleri’ne ülke genelinde firmaların yoğun ilgi gösterdiklerini kaydeden Yavuz, ‘Stantlarımızı sınırlı tutuyoruz. 120 katılımcı kabul edeceğiz. Çünkü İstanbul’da fuarın yapılamaması nedeniyle bu yıl sorumluluğumuz arttı. Vereceğimiz hizmetin kalitesinden ödün verme lüksümüz yok’ dedi.

Fotoğraf Günleri ile kamuoyunda farkındalık yaratacaklarını söyleyen Murat Yavuz, ‘Amacımız teknolojik yenilikleri Ege’ye taşımak, tanıtmak, Egeli fotoğrafçılarla ülke çapında faaliyet gösteren meslektaşlarımızı ve firmaları buluşturmak, yeni pazar imkanları yaratmak. Üyelerimizin teknolojinin getirilerine kolay uyumunu sağlamak, özellikle İzmir ve Ege illerinde üniversitelerde fotoğrafçılık bölümlerinde okuyan kardeşlerimize rehberlik etmek. Farklı ve renkli etkinliklerimiz de var çünkü fotoğrafçılık sanatını kamuoyuna hakkıyla tanıtmak istiyoruz.

Evleneceklere özel davet

Bu çerçevede her yıl İzmirgaz ile ortaklaşa düzenlediğimiz fotoğraf yarışmalarında dereceye giren eserleri sergileyecek, siyah beyazdan dijitale fotoğraf makinelerini tanıtacak, ülke çapında fotoğrafçıların tuval fotoğraflarını firma adlarıyla ve kartvizitleriyle alana taşıyacak, sektörle ilgili herkese açık ödüllü yarışmalar tertip edeceğiz. Özellikle yeni evlenecek çifteleri stantlarımızı ziyarete davet ediyoruz çünkü düğünlerde dron çekimleri, albümler ve düğün hikayeleri kısmında yeni çalışmalarımız var. Mutlu günlerini ölümsüzleştirerek, kendi evlatlarına ve torunlarına en iyi şekilde aktaracakları fırsatları sunacağız.

Katılımcı firmalar 

Fotoğraf günlerinde dev firmaların yanı sıra İzmirli işletmeler de yerini alıyor. Aralık ayı itibarıyla şu firmalar etkinlikte stan aldı: CANON, SONY, KODAK, NİKON, DJI, PANASONİC, FUJİ, EPSON Türkiye, Ömür Çerçeve, Bukuu Albüm, Klasfon, Art Albüm, FÇM Çerçeve, EIZO, Referans, Foto Murat, Akın Albüm, Aksu Albüm, Gani Güleç, Kaya Fotkitap, EMO Ticaret, Mert Albüm, Kamer İthalat, Karacan Albüm, ZHIYUN, ALP DIGITAL, Özgül Foto, Zoom İthalat, Olympus Profoto, Teknofinal Final Fotoğraçılık, SILVERLAB, Bükey Fotoğrafçılık, RICOH, Cihan Albüm, Kadri Şenruh, JİMMYJİP, YZC DIGITAL, CENTER DIGITAL, Kampüs Fotoğrafçılık, Uz Büro, Ege Albüm, E Albüm, Özlemix Albüm.

Kategorideki diğer haberler

Namaz Vakitleri