ÜLKÜ PARK’TA HEYECAN TAVAN YAPTI!

ÜLKÜ PARK’TA HEYECAN TAVAN YAPTI!

TOSFED himayesinde ulusal statüde düzenlenen Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın 2019 yılı sezon finali, İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi

 

PWR Balata, RedBull.com, Motul, King Racing sponsorluğu ve Spor Toto, Power FM katkıları ile desteklenen şampiyona en iyi 32 eşleşmesine sahne oldu. Yarışa katılan lisanslı 7 takım ve 26 sporcunun güçlü otomobilleri ile bol dumanlı mücadelelerinde, puanları Letonya Cumhuriyeti’nden Raivis Graudinsverdi.

Birbirinden ünlü yarışçıların nefes kesen mücadeleleri, seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı. Ülkü Park’ı dolduran yarışseverlerin katılımıyla gerçekleşen final yarışında, pilotların performansları izleyenlere heyecan ve duman dolu görsel şölen yaşattı. Pilotlarla tanışma ve padok ziyareti de büyük ilgi gördü.

Şampiyon belli oldu

Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen Alexandr Grinchuk ile Doğukan Manço arasındaki mücadele sonrasında birincilik Grinchuk’un olurken, Manço ikinciliği, İbrahim Yücebaş ise üçüncülüğü elde ettiler. Bu sonuçlarla birlikte gerçekleştirilen sezon finali ile şampiyonanın sürücüler klasmanında İbrahim Yücebaş şampiyonluğa ulaştı.

 

Kategorideki diğer haberler

Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN

Coronanın zorla yaptırdıkları, bizlere neler getirip neler götürdüğünü düşünmeye başladım

Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

KORONALI GÜNLERDE” RAMAZANI ŞERİFİ” ASLINA UYGUN YAŞAMAK                                                                                                                                 

Namaz Vakitleri