ULULARARASI KATILIMLI YANGIN SEMPOZYUMU VE SERGİSİ, 3-4 EKİM 2024 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK...

ULULARARASI KATILIMLI YANGIN SEMPOZYUMU VE SERGİSİ, 3-4 EKİM 2024 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK...

3-4 Ekim 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi öncesinde bugün bir basın toplantısı gerçekleştirildi...

Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi, 3-4 Ekim 2024 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölgesi, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölgesi, Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Tekstil Mühendisleri Odası İzmir Şubesi birlikteliğinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum öncesinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenleyici kurumlardan temsilcilerin katıldığı toplantıda ilk sözü alan Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Haktan Karadeniz, 2018 ve 2019 yıllarında düzenlenen Yangın Semineri’nin, yangın konusunun daha kapsamlı işlenmesi doğrultusunda 2021 ve 2022 yılında sempozyuma dönüştürüldüğünü ve kapsamının her yıl genişlediğini ifade ederek, “Sempozyumumuz, geniş çaplı işbirliğimizin de etkisiyle bugün uluslararası katılımlı bir etkinlik olma özelliği taşıyor. Bu yıl da sempozyum ve sergimizin en az geçtiğimiz yıllardaki kadar ilgi göreceğine, bildiri sunumlarının yangın alanındaki çalışmalara önemli katkı sunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Karadeniz’in ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, sempozyumun, konunun ilgililerini bir araya getireceğini belirterek, “Bu sempozyum ve sergi, sektördeki önde gelen uzmanları, araştırmacıları, mühendisleri, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarını bir araya getiriyor. Burada, güncel araştırmaları dinleyecek, en son teknolojik yenilikleri göreceğiz ve birbirimizle deneyimlerimizi paylaşacağız. Aynı zamanda, sergi alanında, en son yangın güvenliği ekipmanlarını ve teknolojilerini yakından inceleme fırsatı bulacağız.” diye konuştu.

Nurlu, iklim değişikliğinin yangınlar üzerindeki etkisine dikkat çekerek ”Yükselen sıcaklıklar, kuraklık ve aşırı hava olayları gibi iklim değişikliğinin sonuçları, yangın riskini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu nedenle, yangın güvenliği stratejileri oluştururken ve uygularken, iklim değişikliğinin etkilerini de göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Yangına karşı geliştirdiğimiz düşünce evrenimizde iklim değişikliğinin önlenmesine yer verme zamanı gelmiş ve belki de geçmektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Son olarak sözü alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İsmail Derse, yangınların etkilerini istatistiklerle açıklayarak, "Yangınlar, küresel ölçekte ciddi bir güvenlik tehdidi olmaya devam ediyor. Her yıl, yangınlar büyük ölçekte maddi zarara ve can kaybına yol açıyor" dedi.

MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek sempozyum ve sergiye ilişkin detaylı bilgiye, www.yanginsempozyumu.org adresinde yer alan web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kategorideki diğer haberler

İbrahim YILDIRIM

İbrahim YILDIRIM

BAŞKAN FERDİ ZEYREK: “KALİTE BAYRAĞIMIZ TÜRK BAYRAĞI İLE BİRLİKTE BELEDİYE BİNAMIZDA DALGALANACAK”

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.