ÜMİT ÜLKÜ’DEN 4 ŞAMPİYONLUK BİRDEN...

ÜMİT ÜLKÜ’DEN 4 ŞAMPİYONLUK BİRDEN...

Denizli’de yapılan Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’nda Ümit Ülkü fırtınası esti. İzmir Yeşilay Spor Kulübü adına mücadele eden Ülkü, 4 farklı branşta Türkiye Şampiyonu oldu...

İzmirli başarılı sporcu Ümit Ülkü, rekorlarla geçen motor sporları kariyerine ek olarak atletizmde de başarılarını sürdürüyor. İzmir Yeşilay Spor Kulübü Başkanı Ülkü, kulübün lisanslı sporcusu olarak mücadele ettiği atletizmde geçtiğimiz yıl Balkan Şampiyonluğuna kadar yükselmişti. Ülkü, bu kez Denizli’de yapılan Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’nda mücadele ettiği 4 branşta da Türkiye Şampiyonu oldu.

GÜLLE VE AĞIRLIK ATMA’DA ŞAMPİYON

Şampiyonanın ilk gününde M50 Kategori Gülle Atma ve Ağırlık Atma’da mücadele eden Ümit Ülkü, iki müsabakada da mutlu sona ulaştı.

DİSK VE ÇEKİÇ ATMA’DA ŞAMPİYON

Turnuvanın son gününde Disk Atma ve Çekiç Atma’da mücadele eden Ümit Ülkü, turnuvayı toplamda 4 altın madalya ile tamamlamış oldu. Madalyalarını Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’dan alan Ülkü, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Ülkü, “Yeşilay’ımızı her alanda en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda bağımlılıklara karşı mücadelemizi spor sahalarına da taşıyarak en iyi başarılarla insanları sağlıklı sportif bir yaşama teşvik ediyoruz” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.