Urlalı Diyetisyen Ferya' yı ölüm durakta yakaladı

Urlalı Diyetisyen Ferya' yı ölüm durakta yakaladı

İzmir'de feci kaza: Tramvay yoluna girdi! 2 ölü 1 yaralı


Durakta bekleyen 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümüne Diyetisyen olarak görev yapan Ferya Bertan' a çarptı.Ağır yaralı olarak görev yaptığı hastaneye kaldırılan Bertan ile otomobilden çıkarılan Hikmet Kahramantürk kurtarılamadı.

Urla' da yaşayan Bertan' ın ölümü ailesini,meslektaşlarını ve sevenlerini üzdü.
Güzelyalı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na ters yönden gelen bir otomobil, karşı yönden gelen araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürüklenen otomobil tramvay yolundaki refüje çarparak durabildi.
Alınan bilgiye göre, sürücüsü henüz belirlenemeyen 35 AT 3766 plakalı otomobil Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ile 16. Sokak kesişiminde Sadi Ergün idaresindeki 35 AFN 094 plakalı otomobille çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle savrulan ve yol kenarındaki tramvay enerji hattının beton direğine çarparak duran 35 AT 3766 plakalı otomobildeki Hikmet Kahramantürk ile kimliği belirsiz bir kişi ve bu otomobilin çarptığı yol kenarındaki yaya Ferda Bertan yaralandı.

Yaralılardan ikisi Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne, biri de İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kaza yapan araçlardan birinin tramvay yolunu kapatması nedeniyle tramvay seferleri bir süre yapılamadı.Görev yaptığı hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan Ferya Bertan ile otomobil içinden çıkarılan Hikmet Kahramantürk yaşamını yitirdi.Urla İskele Mahallesinde oturan Ferya Bertan' ın ölümü ailesini,meslektaşlarını ve sevenlerini üzdü.
9 Eylül Üniversite Rektörü Prof.Dr.Nükhet Hotar,' da" Hastanemiz Onkoloji Servisi diyetisyenlerinden Ferya Bertan’ı elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Değerli çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve tüm Üniversitemiz camiasına baş sağlığı dilerim" diye mesaj yayınladı.

Kategorideki diğer haberler