VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜ SİNAN AKSU: “VAKIFLAR, EMANETİN ELÇİLERİDİR”

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜ SİNAN AKSU: “VAKIFLAR, EMANETİN ELÇİLERİDİR”

Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, “Vakıf Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada “Vakıflar; Selçuklulardan Osmanlılara oradan da Türkiye Cumhuriyeti’ne miras kalan emanetin elçileridir” dedi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından her sene geleneksel olarak kutlanan “Vakıf Haftası” bu yıl 8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında kutlanacak. Her yıl Mayıs ayında tüm Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kutlanan Vakıf Haftası’nın bu yılki mottosu “Emanetin Elçileri” olarak belirlendi.

Selçuklular döneminde başlatılan Vakıf Kültürü Günümüzde Çevre, şehir, eğitim, kültür olmak üzere birçok alandaki hizmete aracılık ediyor.

“Vakfet, Yaşat, Yaşa” düsturundan hareket eden Vakıflar Genel Müdürlüğü hizmetlerini toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın gereği olarak yerine getiriyor. Türk-İslam vakıf medeniyetinin ayak izlerinin olduğu yurt içi ve yurt dışındaki ecdat yadigarlarına sahip çıkan ve onları gelecek kuşaklara aktaran Genel Müdürlük, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de dahil olan vakıf eserlerini aynı ihtişamı ile gelecek nesillere ulaştırıyor.

“Bir düşünceden ve karşılık beklemeksizin yapılan hizmetlerden ibaret olan vakıf; “Allah Rızası” mefhumunu kazanmanın yegâne yolu, hayırda evrensellik ilkesinin kılavuzudur” şeklinde konuşan Aksu, “Vakıflar; Selçuklulardan Osmanlılara oradan da Türkiye Cumhuriyeti’ne miras kalan emanetin elçileridir.” dedi.

“VAKIF KURMAK BİR KÜLTÜR VE MEDENİYET GÖSTERGESİDİR.”

Genel Müdür Sinan Aksu; “Vakıflar Genel Müdürlüğümüz Vakfet, Yaşat, Yaşa düsturundan hareket ederek tüm hizmetlerini hiçbir şekilde karşılık beklemeksizin sadece Allah rızasını kazanmak için çalışır, Vakıf kurmanın bir kültür ve medeniyet göstergesi olduğu gerçeğinden yola çıkarak; alan el ile veren el arasında köprü vazifesini yerine getirir.” ifadelerini kullandı.

“VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARIMIZIN EMANETÇİSİYİZ”

“Ecdadımızdan bizlere miras vakıf eserlerimize Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak sahip çıkıyor, onları restore ederek gelecek kuşaklara aktarıyoruz.” diyen Aksu, “Ecdat yadigarı vakıf eserlerimize her zaman sahip çıkıyoruz. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen, vakıf sevdalısı olduğunu her zaman dile getiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve kültürün taşıyıcısı Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyorum.”

“İçerisinde bulunduğumuz Vakıf Haftası vesileyle; vakıflara gönül veren, vakıf sevgisini taşıyarak bizlere bu mirası bırakan atalarımızın ruhları şad olsun.” ifadelerini kullanan Aksu, “Emanetin elçisi olan ve görevlerini başarıyla yürüten Vakıflar Genel Müdürlüğündeki değerli çalışma arkadaşlarıma ve vakıf kültürünüzenginleştiren vakıf dostlarına teşekkür ediyor, 2023 Vakıf Haftası’nın daha çok hayra, daha çok merhamete vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.