Yabancı hastalar Türk Hekimlere emanet

Yabancı hastalar Türk Hekimlere emanet

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hidayet Çatal’ın obezitede mücadelede başarılı operasyonlara imza attığını duyan yabancı hastalar aşırı kilolarından kurtulmak için İzmir’e geliyor

 

İzmir Özel Medifema Hastanesi dünyanın her yerinden hasta kabul etmeye devam ediyor. İzmir Özel Medifema Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümünden Op. Dr. Hidayet Çatal’ın operasyonla 3 gün içerisinde sağlığına kavuşan obezite hastası Leila Choupani (40) taburcu olarak Kanada’ya döndü.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hidayet Çatal Kanada’dan gelen obezite hastası Leila Choupani’ye uyguladığı cerrahi yönteme ilişkin şöyle konuştu:

 “Gastrik Sleeve dediğimiz mide ameliyatı yaptık. Laparoskopik (kapalı) yöntemle vücudu kesmeden, bıçak izi olmadan özel aletlerle, aparatlarla midenin dörtte üçlük bölümü çıkarılıyor. Aynı zamanda midenin üst kısmında grenin hormonu dediğimiz açlık hissini salgılayan hormonda çıktığı için kişi daha az açlık hissediyor ve küçük bir mide olduğu için de çabuk doyuyor”

“3. gün taburcu oldu”

Leila Hanımın 2 gün hastanede yattığını 3. gün ise taburcu olup ardından Kanada’ya geri döndüğünü söyleyen Dr. Çatal, hastanın aşırı kilo, obezite, kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği şikayetleriyle geldiğini ifade ederek, “Bir ara uyguladığı diyet ve egzersiz ile 35 kiloya kadar kilo vermiş ama sonra tekrar almış. Egzersiz ve diyet programını sürdüremiyor yani süreklilik  arz edemiyor. Tekrar kilo alınca aynı şikayetler tekrar etmiş aynı zamanda gece horlamaları uyku apne sendromları başlamış” dedi.

“Estetik açıdan kendimi mutsuz hissediyordum”

Özel bir şirkette proje müdürü olarak görev yaptığını söyleyen Leila Choupani (40) estetik açıdan kendini mutsuz hissettiğini, diyet ve egzersiz ile verdiği kiloları tekrar geri aldığını bunun için kesin bir çözüme ihtiyaç duyarak bu ameliyatı olma kararı aldığını ifade etti. 

Choupani bu ameliyatı olma kararına ilişkin “Doktor Hidayet Çatal bu ameliyata ikna olmamda büyük bir etkiye sahip. Çünkü Hidayet hocayı çok araştırdım ve kendisinin bu alanda çok iyi bir doktor olduğuna ilişkin yazılar, yorumlar okudum, tavsiyeler aldım”

“Kanada ile kıyas dahi etmem buradaki hizmeti”

Özel Medifema Hastanesi’nde verilen hizmetten çok memnun kaldığının altını çizen Leila Choupani, “Burada çalışanlar ailemizden biri gibiydi. Çalışan personel sanki ablammış gibi beni temizledi. Bize çok önem verdiler. İnanın Kanada ile kıyas dahi etmem buradaki hizmeti. Zaten Kanada’da sağlık hizmetleri yetersiz. O yüzden Türkiye’yi tercih ettim” şeklinde konuştu.

 

Kategorideki diğer haberler

Ergün DUR

Ergün DUR

Tam 25 yıl olmuş bu korkunç katliam olalı...

Namaz Vakitleri