YENİDEN REFAH PARTİSİ SİMAV ADAYINDAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK UYGULAMA

YENİDEN REFAH PARTİSİ SİMAV ADAYINDAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK UYGULAMA

Yeniden Refah Partisi Simav Belediye Başkan adayı Muhammed Zahid Girgin, müzikli seçim araçları kullanmak yerine ilçe merkezi ve mahallelerinde yaklaşık 100 bin ‘Ramazan Pidesi’ dağıtıyor...

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere az süre kala tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’nın Simav İlçesinde de seçim hazırlıkları hız kesmeden sürüyor. İlçede Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı Muhammed Zahid Girgin ve ekibinin farklı seçim uygulaması gönülleri ısıtıyor. Başkan Adayı Girgin, müzikli seçim araçları kullanmak yerine ilçe merkezi ve mahallelerinde yaklaşık 100 bin ‘Ramazan Pidesi’ dağıtıyor.

Yeniden Refah Partisi Simav Belediye Başkan Adayı Muhammed Zahid Girgin,” ilçemizde müzikli seçim araçları kullanmama kararı aldık. Bir tane müzikli seçim aracının maliyeti giydirilmesi, mazotu, işçinin yevmiyesi, yemesi, içmesi vb. 200-250 bin lirayı buluyor. 3 tane araba ayarlamıştık bundan 1,5 ay önce fakat yönetim kurulunun ortak kararı ile 3 araca harcanacak bütçenin tamamını vatandaşımıza pide paylaşımı yapmaya karar verdik hedefimiz yüz bin pide dağıtmak inşallah. Bunu başarabiliriz. Bunu sadece seçim için değil seçimden sonrasını da kapsayacak şekilde bir çalışma bu. Seçimleri kazansak da kazanmasak da sonuç hakikaten israfın yapılmaması paylaşma duygusunun aşılanması olduğu için başta da bu israf meseleye siyasi gözle değil de gerçekten vatandaşta bu israf olayını kaldırdığımız kaldırmamız gerektiğini ve paylaşma duygusunu aşılamamız gerektiğini söylüyoruz. Sonuçta biz zaten siyasi parti siyasi hareket olarak da tüm bütçe yönetimlerinde israfın önlenmesi kayıp kaçakların giderilmesi konusunda hassasiyetimiz var. Bunu bu yerel seçimlerde de altını çizerek yaptık. Sabit nokta olarak parti binamızın önünde yapıyoruz ilaveten her gün Simav’ın bir mahallesine 500,600 mahallenin durumuna göre daha fazla kapı kapı gençlik teşkilatımızla hanım kolları teşkilatımızla kapı kapı ziyaret ederek evlerine kadar pideleri ulaştırıyoruz.

Gezerken şuna şahit olduk. Hakikaten esnafın seçim müziklerini dinleyecek hali mecali yok. Mazot olmuş 45 TL. Herkes para bulma derdinde. Adam bizi uyardı dedi ki, ‘Evde yatıyordum. İşten geldim. Gürültü ile uyandım. Bu hoş bir şey değil. Siz bari bu konuda inşallah daha titiz olup sesi yüksek tutmayın evlerde uyuyanlar var’. Her sene uyarı vardı ama biz bu sene kökten kaldırdık. Bu davranışı bir ilkellik olarak görüyoruz. Yani bugün yüksek sesli müzikli seçim araçları ile seçim kazanmak saçma bir düşünce. Önce insanların gönlüne gireceksin. Bağırta bağırta müzik çalmakla bu iş olamaz.” dedi.

 Yeniden Refah Partisi olarak hazine yardımlarına da karşı olduklarını söyleyen Girgin,” Bu hazine yardımlarında vatandaşın parası ile vatandaşa hava atılmaz. Birde şu konuda hassas olmak gerekir. Özellikle bebekler, çocuklar okulda dersine konsantre olmaya çalışan öğrenciler, bu çocukların seçimlerle bir alakası yok ama sen bunlarla işte durduk yere bu konuda baskı yapıyorsun. Taraftarize ediyorsun. Bu kadar taraftarize olmuş bir toplum istemiyoruz. Meseleleri takım tutar gibi değil de hakikaten seçim var proje nedir? aday nedir? Yönetim nedir? Değerlendirmesini kriterlerini vatandaş yapsın ve kararını versin. Biz bu noktadan bakıyoruz. Herkesin siyasetçi olmasına gerek yok. Herkesin kapı kapı vatandaşı ziyaret etmesine gerek yok. Siyasi figürler görevini yapar vatandaşta tercihini yapar” şeklinde konuştu.

► HABER: ADİL AKA

Kategorideki diğer haberler