YENİDEN REFAH'TA İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ADAYLARI AÇIKLANDI...

YENİDEN REFAH'TA İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ADAYLARI AÇIKLANDI...

Aday tanıtım toplantısında önce seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ardından Ankara, İzmir ve İstanbul adaylarını duyurdu...

Yeniden Refah Partisi, Ankara'da aday tanıtım toplantısı düzenledi. Genel Başkan Fatih Erbakan, tanıtım toplantısında partisinin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı. Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin seçim beyannamesini de kamuoyuyla paylaştı.

Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçim beyannamesi ve belediye başkan adayları tanıtım töreni, "Ahlaklı belediyecilik" ve "Şehrine sahip çık" temasıyla Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

SEÇİM BEYANNAMESİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR…

Törende konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, "rantçı", "heykelci" ve "örgütçü" belediyecilik anlayışlarına karşı, kendilerinin "ahlaklı belediyeciliği" esas alacaklarını söyledi.

Partisinin seçim beyannamesini açıklayan Erbakan, çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engelliler için yapacakları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Uyuşturucu, LGBT ve sokak köpekleri sorunu gibi toplumun şikayetçi olduğu konuları çözeceklerini dile getiren Erbakan, kentsel dönüşüm, yoksullukla mücadele ve şeffaf belediyeciliğe özel önem vereceklerini kaydetti.

Yeniden Refah Partisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı partinin İzmir İl Başkanı Cemal Arıkan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genel Başkan Yardımcısı ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı ise Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan'ın eşi Mehmet Altınöz oldu.

MEHMET ALTINÖZ KİMDİR?

Mehmet Altınöz 1979 yılında Bursa'da doğdu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, eğitim hayatına Bursa Anadolu Lisesi'nde başladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İşletme Bölümünde Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansı (MBA) yaptı.

İş hayatına Altınöz AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı olarak adım atan Altınöz, bu görevinin yanı sıra Saadet Partisi Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve STK ve Halkla ilişkiler Bşk. Yrd. görevlerinde de bulundu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olan Altınöz, aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir. Mehmet Altınöz, Elif Erbakan ile evli ve iki çocuk babasıdır.

CEMAL ARIKAN KİMDİR?

1977 İstanbul doğumlu. Anadolu’nun çeşitli ilçelerinde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Saadet Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu. 2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Evli, iki çocuk babası.

SUAT KILIÇ KİMDİR?

23 Temmuz 1972'de Samsun'da doğdu. Samsun 19 Mayıs Lisesi'nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukatlık stajını Ankara Barosu'nda tamamladı. Avukat, gazeteci ve yazar. Kanal 7, NTV ve Kanal D'de çalıştı, basın kartı sahibi...

22,23 ve 24. Dönemlerde Samsun Milletvekili olarak TBMM'de yer aldı. AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı, AKP Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. TBMM Başkanlık Divanı, Anayasa Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nde görev aldı.

61. hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaptı. Üç dönem TBMM'de bulunan Kılıç'ın 3 Kasım 2002 seçimleri ile başlayan milletvekilliği görev süresi 7 Haziran 2015 seçimleri ile sona erdi. Suat Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.