YESİNLER SİZİN FAİZLE MÜCADELENİZİ!..

YESİNLER SİZİN FAİZLE MÜCADELENİZİ!..

Ülkenin dış borcunu değil, borcun faizini dahi ödeyemez hale geldiğini dile getiren Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, '600 milyar dolara yakın parayı son 20 yılda götürüp faize teslim ettiler' dedi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, “Önümüze çıkan her sorunda ısıtıp ısıtıp ‘dış güçler’ denmesinin hakikatte hiçbir karşılığı yoktur. Çünkü bugün 20 yıldır Türkiye’de yapılan bütün bu yanlışları dış güçler istemiştir ancak bu yanlışları dış güçlerin bizatihi Türkiye’deki taşeronları yapmıştır.” dedi.

İzmir’de partisinin Buca İlçe Kongresi’nde konuşan Karaduman, Ak Parti iktidarının ülkenin sorunlarına karşı devamlı dış güçler söylemini öne sürdüğünü belirterek, “Önümüze çıkan her sorunda ısıtıp ısıtıp dış güçler demesinin hakikatte hiçbir karşılığı yoktur. Çünkü bugün 20 yıldır Türkiye’de yapılan bütün bu yanlışları dış güçler istemiştir ancak bu yanlışları dış güçlerin bizatihi Türkiye’deki taşeronları yapmıştır. Bakın 20 yılın sonunda biz hala eğitim müfredatlarımızı belirleyemiyorsak, müfredatımız Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından belirleniyorsa kimse kimseyi kandırmasın. Dış güçler diyorsunuz. Allah aşkına çıkın şu soruya cevap verin. Dış güçlerin istediği ve sizin yapmadığınız tek bir şey gösterin. Kürsülerde ‘Dünya beşten büyüktür’ diyorlar. Ancak bu beş tane devletin İslam coğrafyasını işgal ederken hangi işgaline ortak olmadınız? Bu beş tane ülke Irak’ı işgal etti, siz bu işgale destek oldunuz. Bu beş tane ülke Arap Baharı adıyla Kuzey Afrika’yı işgal etti, Libya’yı bombaladı, siz bu işgale ortak oldunuz. Suriye’deki felaketlere ortak oldunuz. ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanıyım’ diyerek Ortadoğu’yu nasıl bir felakete getirdiklerini işte bugün yanı başımızda çıkan her yangında görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Derdimiz bu ülkede faizsiz bir düzen kurmaktır

Ülkenin dış borcunu değil, borcun faizini dahi ödeyemez hale geldiğini dile getiren Saadet Partisi Milletvekili Karaduman, “600 milyar dolara yakın parayı son 20 yılda götürüp faize teslim ettiler. Ve bugün gelmişler ne diyorlar. ‘Vay efendim bir nas anlayışı var. Biz nas anlayışımıza göre hareket ederiz. Faiz baz oranlarını düşürüyoruz.’ 2022 yılı bütçesinden 240 milyar lira parayı faize vereceksiniz, 2023 yılı bütçesi için faize verecekleri para 320 milyar TL. Yesinler sizin faizle mücadelenizi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık tarihinde faize en büyük hizmetleri yapan, faize en çok destek veren, insanımızı en çok faizcilere mahkûm eden iktidar işte bu Ak Parti iktidarıdır. Bizim derdimiz, bizim faizle mücadelemiz, faiz baz puanını indirip diğer taraftan kaynakları faizcilere aktarmak değil, bizim derdimiz bu ülkede faizsiz bir düzen kurmaktır.” diye konuştu.

Yöneticilerin aldatılmadığı bir Türkiye

Saadet Partisi’nin farklı olduğunu vurgulayan Karaduman, sözlerine şöyle devam etti: “Biz, bir yanlışın yerine başka bir yanlışı değil, yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, batılın yerine hakkı hâkim kılmak için çalışıyoruz. O yüzden milletimizin Saadet Partisi kadrolarına ihtiyacı vardır. Yöneticilerin aldatılmadığı bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Milletimizin ‘çalıyor ama çalışıyor’ dediği bir Türkiye değil, ‘çalışıyor ama bir kuruşa tenezzül edilmiyor’ dediği bir Türkiye’yi kuracağız. Çiftçilerimizin toprağa tohumu ekerken hasat vakti geldiğinde umutsuzluğu değil, umudu biçtikleri bir ülkeyi bizler kuracağız. Gençlerimizin başka ülkelerin vatandaşı olma hayali kurmadıkları, herkesin geleceğe büyük bir umutla baktığı bir Türkiye’yi birlikte kuracağız.”

Mehter takımının gösteri sunduğu kongrede mevcut başkan Mukadder Temur güven tazeleyerek yeniden seçildi. Buca Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, İl Başkanı Mustafa Erduran, çeşitli siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Kategorideki diğer haberler