Ege'deki Ağrılılar etkinliklerini artırmayı hedefliyor

Ege'deki Ağrılılar etkinliklerini artırmayı hedefliyor

Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın Yıldız FM’e konuk olarak, hedefleri ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Başkan Tekin Yalçın, geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni dönemde de farklı projelerle, STK dünyasında fark oluşturacaklarını belirterek, klasik bir hemşehri örgütlenmesi gibi değil, adeta bir akademi olarak hemşehrilerine hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

“İZMİR’DE BEŞİNCİ SIRADAYIZ”

Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın İzmir'de 120 bin, Ege Bölgesi genelinde de 300 binden fazla hemşehrilerinin yaşadığını hatırlatarak, "TÜİK verilerine göre Ağrılılar İzmir'de nüfus yoğunluğu açısından beşinci sırada bulunmaktadır. Hemşehrilerimizin biraraya gelerek yapabilecekleri noktasında, Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu olarak mesai harcamaya çalışıyoruz. Amacımız hemşehrilerimizin birlik ve beraberliklerine katkıda bulunmaktır." dedi.

Ege Ağrı Dernekleri Federasyonunun sosyal çalışmalarının kapsamını genişletme kararı aldığını vurgulayan Tekin Yalçın, “Kurulduğu günden bu yana yaptığı sosyal çalışmalarla hemşehrileri arasında köprü vazifesi gören Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu, uygulayacağı sosyal projelerle, hemşehrileri arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın artırılmasını amaçlıyor.” diye konuştu.

“AĞRI KÜLTÜRÜ VE GELENEKLERİ YAŞATILIYOR”

Amaçlarının Ağrı kültürünü ve geleneklerini gelecek nesillere aktarmak ve hemşehrileri arasındaki birlik ve beraberliği artırmak olduğunu ifade eden Genel Başkan Yalçın, "Bugün bölge genelinde birçok Ağrı hemşehri derneğimiz faaliyet gösteriyor. Derneklerimiz yaptıkları çalışmalarla, hemşehrilerimize hizmet ediyor. Hemşehri dernekleri STK dünyasının olmazsa olmazlarıdır. Kendi kültürümüzü unutmadan, yaşadığımız kente katkıda bulunmayı amaçlıyoruz." şeklinde konuştu.

Kategorideki diğer haberler

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.