Yıldız Fm, Konak İlçe Başkanı M.Sait Başdaş’ı  Ağırladı

Yıldız Fm, Konak İlçe Başkanı M.Sait Başdaş’ı Ağırladı

Geçtiğimiz günlerde Konak İlçe Başkanı M.Sait Başdaş Av. Emrah Yolcu’nun sunduğu İzmir Konuşuyor Programına Konuk oldu.

 

Söyleşi tadında geçen program da Başkan Başdaş Emrah Yolcu’nun sorularını yanıtladı.

Yolcu: Başkanım Konak hakkında ki, düşünceleriniz nelerdir?

Başdaş: Konak İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olmasına rağmen hizmet yapılamaması nedeniyle içler acısı bir halde ve insan sirkülasyonunun en yoğun olduğu ilçelerden biri olmakla birlikte trafik, çevre sorunlarının da, çok fazla görüldüğü bir yerdir. Konak son yıllarda göç veren bir ilçe haline gelmiştir. Eskiden göç alan bir ilçeyken şu an bu durumun olması bizleri gerçekten üzmektedir. Yapılan araştırmalara göre yeni evlenen çiftlerde artık konak ilçesini tercih etmiyor. Trafik sorunu nedeniyle insanlar iş yerlerini Konak’tan taşıyorlar. Tramvayın getirilmesi trafiği ayrı bir çıkmaza soktu. Görüntüden başka hiç bir şey getirmeyen bu hizmet Konaklı ve İzmirli vatandaşlar tarafından oldukça fazla eleştiriliyor. Dedi.

“KONAK YENİŞEHİR PAZAR YERİ”

Konak Yenişehir de bulunan Pazar yeri belediye binası yapılacak gerekçesiyle boşaltıldı. Fakat hiçbir şekilde bir çivi dahi çakılmadı. Bu yılın faaliyet planında da, belediye hizmet binasına ilişkin bir düzenleme yapılmadı ve pazarcı esnafının mağduriyeti giderilmedi. İnsanları işinden eden bu zihniyet onlara ne bir yer gösterdi, nede belediye hizmet binasına başlanıldı. Ayrıca Konak ve bölgesi başta olmak üzere İzmir’in hemen her bölgesinde hissedilen sıcakların artmasıyla da etkisi çoğalan ve rahatsız edici boyutlara gelen kanalizasyon, çöp, deniz kokusu ve benzeri gibi sıkıntılara çözüm bulunamıyor. Bu kısır bir döngü gibi sürekli kendini yenileyen ve aşılamayan bir sorun halini almış bulunmakta ve bunun için hiçbir çalışma yapılmamakta. Biz Ak Parti Konak İlçe olarak taş altına elimizi koyup tüm bunları çözmek adına gerekli adımları atıyoruz ve İzmirli hemşehrilerimize temiz bir İzmir sunabilmek için buradayız . Diye konuştu.

Yolcu: M.Sait Başdaş kimdir?

Başdaş: Biz Mardin’den İzmir’e göç ettik. Ben ve kardeşlerim bir bakkal dükkanı açarak ticarete başladık. Bu gün 27 şubesi olan marketlerimiz var. Ben aynı zaman da sporla da uğraşıyor hatta “Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı” yapıyorum. Gençlerin sporla rehabilete edilmesi gerektiğini savunuyorum.

Yolcu: Peki Başkanım imar barışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başdaş: İmar Barışı adeta konak ilçesi için getirilmiş gibi. Bir çok vatandaşımızın mağduriyeti bu barış ile sona erdirildi. Yapılan bu hizmete belediye sekte vurmak için elinden geleni yapıyor. Vatandaşları yanlış yönlendiriyor. Vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanması için “Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü”ne gitmesi yeterli. Konak belediyesi Bu konuda vatandaşlarımıza yanlış bilgiler veriyor tabi biz bu tür durumlardan hoşnut değiliz vatandaşın mağduriyetini gidermek adına elimizden gelinin fazlasını yapmak adına buradayız.

“Konak önümüzde ki, yerel seçimlerde Ak Parti iktidarı ile tanışacaktır”. Biz meydanlardayız tüm ekibimizle seçime hazırız ve Ak Belediyeciliği Konak’la tanıştıracağız.  

İzmir ve Konak Amatör Futbolunda ciddi hizmetleri olan Spor adamı ve aynı zamanda AK Parti Konak İlçe Başkanı Olan işadamlarından M.Sait Başdaş’ Başdaş Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı bunun yanısıra Yapıcıoğlu Başdaş Spor Kulüp Başkanlığını da sürdürmeye devam ediyor.

D.K

Kategorideki diğer haberler