EKONOMİ

Asgari ücrette son dönemeç

Asgari ücrette son dönemeç

Yeni asgari ücreti tespit çalışmaları devam ediyor. İşçi ve işveren temsilcileri, işçilerin eline geçen net ücretin artırılabilmesi için sosyal güvenlik primi işçi payında indirim yapılmasını, asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını talep ediyor.

Evini taşıtacaklara kritik uyarı

Evini taşıtacaklara kritik uyarı

Yıldız FM ve Ege Manşet Gazetesi'ne konuk olan Batı Anadolu Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Murat Şasi, havaların ısınmaya başlaması ve tayin döneminin yaklaşmasıyla artan taşınma ve eşya nakilleriyle ilgili, "korsan taşımacılık" uyarısı yaptı.

Enflasyon gıdadan beslendi

Enflasyon gıdadan beslendi

Ocakta bir önceki aya kıyasla sınırı yükselişle yüzde 20,35'e ulaşan yıllık TÜFE endeksi, üç ayın ardından tekrar yönünü yukarıya çevirdi.

İhracat rakamları açıklandı

İhracat rakamları açıklandı

Ticaret Bakanı Pekcan, "Özel ticaret sistemine göre ocakta ihracatımız 13 milyar 171 milyon dolar, genel ticaret sistemine göre de 13 milyar 904 milyon dolar oldu." dedi.

İzmir dev zirveye ev sahipliği yapacak

İzmir dev zirveye ev sahipliği yapacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Organize Sanayi Bölgeleri Bilgi Sistemi (OSBBS) verilerine göre; 13 organize sanayi bölgesiyle ülkemizin sanayi bölgesi yoğunluğu bakımından en önemli 3 ilinden biri olan İzmir, 4-5 Şubat 2019 tarihlerinde çok önemli bir

EGE-KOOP 3 FARKLI PROJEYLE KRİZE MEYDAN OKUYOR

EGE-KOOP 3 FARKLI PROJEYLE KRİZE MEYDAN OKUYOR

Bünyesindeki 200 kooperatifle İzmir'in 12 ilçesinde 150 bin kişiyi ev sahibi yapan Ege-Koop; SEFERİHİSAR, ÇEŞME VE MENDERES’te 3 ayrı yatırımcıya 3 farklı yatırımla kısa sürede avantaja dönüşen projelere imza atacak.

Kaplan

Kaplan "EGİAD ve İzmir Kazanacak"

Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) 15. dönem seçimleri için ‘EGİAD hepimizin' sloganıyla seçimlere hazırlanan başkan adayı Mahir Kaplan dün Swissotel Grand Efes'te yönetim kurulunu muhteşem bir lansmanla basına tanıttı.

Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

‘İNSAN İÇİN ANCAK ÇALIŞTIĞI VARDIR’ AYETİNİN İNSANA PSİKOLOJİK FAYDALARI...

SÜPER LİG

Puan Tablomuz Otomatik Güncellenmektedir.